| Anonimul1233 a întrebat:

Salut, am o pereche de casti Cloud Alpha si pe fudnalul microfonului se aude un bazait, ce fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai sigură soluție este să verifici sunetul microfonului de la mai multe surse (PC, laptop, telefon...), iar dacă bâzâitul persistă, problema este de la căști și poți merge cu ele la garanție.

| Anonimul1233 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca este de la P.C ul meu, nu cred ca este din casti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimul1233):

Ai încercat atât porturile din față, cât și cele din spate?
Driverele sunt actualizate? De multe ori cu toate că ai impresia că este de la PC, se prea poate să fie o problemă cu căștile în sine. Microfonul de la căști este mai sensibil în comparație cu unul de sine-stătător (profesional), iar de multe ori se defectează căștile din diverse motive.