| STRADI a întrebat:

Salut, am o problema cu audioul la laptop. Nu merg difuzoarele dupa ce pornesc laptopul sau daca-l trezesc din sleep. Merg numai daca bag castile si dupa le scot, foarte ciudat. Am incercat sa reinstalez driver-ul audio, dar tot asa face. Solutii?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la cine ii laptopul? (marca)

| STRADI explică (pentru anonim_4396):

Asus F550JX-DM247d marca si modelul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boxele laptop-ului foarte probabil arse, sau scurtcircuitate care tot arse sunt. Du-l direct la un service specializat in pc/laptop. Sau daca mai ai garantie, trimite-l la garantie!

| STRADI explică:

Deci sa mai explic odata. Audioul MERGE, inclusiv in casti si in difuzoare, singura problema este ca nu merg difuzoarele imediat dupa ce aprind laptop-ul, merg doar daca bag castile si le scot. Dupa ce fac asta merge totul normal...

| Marius00E a răspuns:

Este problema din mufa, ating clamitele si de aia isi revin cand bagi mufa jack

| STRADI explică (pentru Marius00E):

Si ce sa-i fac, sa-l duc la garantie?

| Marius00E a răspuns:

Dacă ai garanție, cel mai bine îl duci la ei să îl repare