| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema cu calculatorul, nu se aprinde monitorul(am incercat si cu alt monitor sa vad daca merge.nu merge)
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Sau placa de baza

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Cred ca te-a lasat placa video.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Nu se aprinde monitorul sau nu face legatura intre unitatea centrala si monitor?

Daca nu se aprind e ceva de la reteaua electrica. Verifica daca acel cablu de alimentare e bine fixat.

Daca se aprinde, si iti apare bazaconia aia care te avertizeaza ca nu ai semnal, verifica cablul ala care intra din monitor in unitate.

| BRG a răspuns:

Vezi poate ai probleme cu cablul de date.