| wizzkidon a întrebat:

Am o problema cu internetul pe laptop.
Imi apare un "X" rosu, pe "monitorul" din bara ( e o inconita cu un "X" rosu )
De ce imi apare asta?
Am bagat cablulde la internet in laptop, tot asta imi apare...
M-am gandit sa merg la un prieten cu laptopul ( credeam ca e de la cablul meu. dar degeaba, tot asta aparea ).
Pana la urma mi-am reformatat laptopul... Si tot asta imi apare.
Aveti idee ce are... straight face?
Funda

13 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Instaleaza driverul placii de retea
Dai click pe iconita aceea cu x-ul rosu >open network and sharing center> o sa se deschida o fereastra si in stanga dai click pe change adapter settings> dai click treapta pe local area connection si click pe eneble

| wizzkidon explică (pentru SouLIce):

Nu imi apare nimic in change adapter setings straight face

| kosminb10 a răspuns (pentru SouLIce):

E foarte bun raspunsul tau... dar mi-e imi arata Enable si tot nu-mi merge netu. Sti ce trebuie sa fac?

| SouLIce a răspuns:

Verfica in device manager daca sistemul vede placa de retea

| wizzkidon explică (pentru SouLIce):

Da-mi un id de mess / skype ceva. nu prea ma descurc! sad

| shannygelu a răspuns:

Driverul de modem trebuie instalat

| piratuu a răspuns:

Instaleaza driverul de retea.

| wizzkidon explică (pentru piratuu):

De unde fac rost de acest "driver"
Am laptop packard bell easy note TE ( in caz de te ajuta informatia asta )

| piratuu a răspuns (pentru wizzkidon):

Poti gasi driverele aici (daca ai Windows 7):
http://www.driverscape.com/......e11hc/3112
Sper ca te-am ajutat!

| piratuu a răspuns:

Poti gasi driverele aici (daca ai Windows 7):
http://www.driverscape.com/......e11hc/3112

| Puffulets a răspuns:

Hmm... da click dreapta pe ceasul din bara -proprietati, si vezi daca e ON la network. Sau trebuie sa instalezi driverul pentru conexiune la nethappy

| Salu134 a răspuns:

E ceva de la calculator.Nu e setat calumea.

| wizzkidon explică:

Imi puteti lasa un id ceva?
Nu prea ma descurc... Va rog