| Gino13 a întrebat:

Am o problema cu routerul meu.
Modelul este: Huawei EchoLife HG8247H
Cu GPON Terminal

Ok. Deci l-am conectat, l-am bagat in priza, tot.
Ideea este ca daca il conectez la laptop prin cablul acela, imi apare ca s-a conectat si atat. Nu stiu cum intru in setari sa schimb numele, parola, etc. Pe wi-fi il gasesc dar nu ii stiu parola.

ASTEPT AJUTOR

DAU FUNDAAAAAA!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cheama i pe cei de la firma de internet ei stiu sa il configureze, si le dai lor fundalaughing ă. banii.

| PainTech a răspuns:

Eu am primit router cu un CD, dar nu este nevoie.

Intra pe adresa ip a routerului ( 192.168.0.1 sau 192.168.1.1 de obicei) si ar trebui sa fie o optiune de quick setup.