| flytothemoon a întrebat:

Am si eu un router de la DIGI, e unul ZTE. Si este conectat la priza prin incarcator si la un calculator veci prin cablul de internet. Calculatorul vreau sa-l dau bunicii, pentru ca ocupa spatiu in plus, nu-mi trebuie am laptop,telefon,tableta, etc.
Intrebarea mea este : cum conectez routerul doar la priza si cum ii fac configuratiile, etc? Fundaaaaaaaaaaa!

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Pai routerul trebuie conectat la cablul de internet, altfel nu merge. Iar ca sa il configurezi cauta pe cutia routerului o adresa pe care o pui in browser, intri acolo si te descurci tu...