| Amplifier a întrebat:

Salut, am o problema de ceva vreme, imi apar pe browser reclame in Rusa(o bara portocalie cu alb) si nu o pot inchide decat daca dau un refresh la pagina. Si inca ceva, cand deschid broswer-ul(Chrome) sau dau pe "Acasa" ma directioneaza pe un motor de cautare(trovi. com sau ceva de genul) asemanator cu google. Cum fac sa dispara atat reclamele cat si acel motor de cautare?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie curatat PC-ul (laptopul). Instaleaza asta: http://faravirus.ro/malwarebytes-anti-malware/
Citeste si articolul.

2 răspunsuri:
| Toncualexu a răspuns:

In primul rand...curata-ti pc-ul laptop-ul
in al doilea rand. instaleaza adblock pentru ce browser folosesti...eu zis ca opera e o alegere buna.
in al treilea rand ai grija la ce descarci
in al patrulea rand. sa ai un antivirus ceva.....eu folosesc malwareBytes

| Amplifier explică:

E posibil sa am si keylogger?