| slv30 a întrebat:

Am o problema, eu filmez, dar pe fundal se aude un bazait. Am incercat sa remediez problema umbland prin "Sounds" dar si la Mircofon. Nu am placa Realtek pentru a bifa casuta. Nu stiu ce sa fac, nu as vrea sa ma complic umbland si cu alte programe. Sper sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Daca nu ai microfon de calitate sau placa de sunet de calitate, din cate stiu eu, sunetul se aude prost.
Poti sa editezi sunetul in programe gen Audition sau Audacity daca vrei o calitate mai mare, daca nu, umblii mai mult la sunet, poate schimbi si microfonul si daca nu merge, iti editezi sunetul cu un software care se ocupa de asa ceva.