| TheSCHEPSIS a întrebat:

Cum sa scap de bazaitul de pe fundal cand filmez? Nu vreau programe gen Audacity pentru ca robotizeaza vocea si se aude urat. Am incercat mai multe microfoane si tot se aude bazait. Credeti ca este din placa de sunet sau microfoanele sunt de proasta calitate? Astept raspunsuri, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Zgomotul de fond la inregistrare depinde de distanta fata de microfon si volumul la inregistrare. Stai cat mai aproape de microfon si reglezi volumul la inregistrare pana reduci zgomotul de fond.

2 răspunsuri:
| Lecte a răspuns:

Se aude unitatea cand inregistrezi

| TheSCHEPSIS explică (pentru Lecte):

Nu, se aude un bazait adica zgomot de font