| Ursu_Kristina_1998 a întrebat:

Salut,am o problema la computer da eroarea asta "A disk read error occurred press ctrl alt del to restart" cand il pornesc ce sa fac?

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Ori ti s-a ars hardul, ori sunt fisiere corupte, cand dai restart, chiar dupa restart apasa tasta f8 si alege de acolo last good know configuration, daca nu reinstaleaza windws

| danutzu96 a răspuns:

Ceva fisiere defecte / erori fizice pe disk / MBR defect ..etc. Trebuie facute niste teste si dupa reinstalat SO-ul