| DzEk0 a întrebat:

Salut,am o problema la laptop azi dimineata a inceput sa imi deconecteze coolerul si mouse, usb din stanga merge bine, dar cele 2 din dreapta nu merg de loc nu misca mouse nimic dar daca bag mouse nu se aude nimic dar lumina rose se activeaza daca dau click ce credeti ca esti? sau daca le bag in usb din stanga merg toate,, dau funda mersi

8 răspunsuri:
| DzEk0 explică:

Deci habar n am care e faza cu usb din dreapta ca nu fac contact deja e foarte enervant am spart un mouse din cauza asta, credeam ca e de la el dar de fapt nu e.

| DzEk0 explică:

Cand il repornesc merge coolerul 10secunde si se opreste...deci habar nu am ce are pana acum mergea totu bine

| LPCTSTR a răspuns:

Ai incercat sa repornesti laptopul? Si eu am avut o problema de genul si s-a rezolvat cu o repornire.

| LPCTSTR a răspuns (pentru DzEk0):

Daca ai un stick sau DVD, cauta si vezi cum sa pui orice distributie de linux (ca sa nu cauti, ia Linux Mint) si foloseste optiunea de live boot, adica sa nu se instaleze, ci sa ruleze din RAM si iti conectezi dispozitivele.
Daca linux detecteaza ca ai conectat ceva, este de la Windows, daca nici el nu detecteaza nimic, fie duci laptopul in garantie, fie il dai unui service autorizat si platesti reparatiile.

| DzEk0 explică (pentru LPCTSTR):

L am repornit merge 2 minute si se opreste cooleru si tastatura.

| DzEk0 explică (pentru LPCTSTR):

This device is not present, is not working properly, or does not have all its drivers installed. (Code 24) deci nu stiu ce sa ii mai fac dupa ce il repornesc merge 2minute si se opreste din nou cred ca lesin de nervi

| LPCTSTR a răspuns (pentru DzEk0):

Daca nu merg astea, incearca sa pui linux pe un stick si sa vezi daca este strict de la Windows
https://www.google.com/......ps?/search
https://www.thewindowsclub.com/......nt-code-24