| alexdrugs a întrebat:

Salut, am reinstalat de curand windowsul si nu pot instala driverul de retea, l am cautat pe internet dupa VEN si DEV Id si degeaba este atheros communication fast eternet 10/100 baste t controler am descarcat in jur de 20 de drivere unul nu merge ce naiba sa mai instalez ca ma dispera..

5 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Descarca Driver Easy, o sa iti scaneze toate drivele, le poti descarca, dar le vei instala manual, pentru ca iti trebuie versiunea Premium pentru instalare automata. Bafta!

| dannyel86 a răspuns:

Vad ca stii deja unde sa cauti si cum sa te orientezi. Producatorul placii de baza ofera driverele online. Daca stii modelul si seria placii, descarci driverele LAN de pe site-ul oficial.

| itextrat a răspuns:

Spune-ne modelul laptopului sau al placii de baza.

| alexdrugs explică:

Stiu modelul placii de baza si al celei de retea, cand instalez placa driverul pentru cea de retea imi da o eroare ceva de genu fisierul inf nu poate fi detectat sau ceva de genul dau ok continua instalarea apoi apare driver ethernet

| alexdrugs explică:

...driver ethernet install fail dar el se instaleaza si tot imi apare in device manager cu "?"... Nu inteleg ce problema ar putea fi... ( imi cer scuzept dp)