| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire in legatura cu o chestiune legata de bateria telefonului Samsung galaxy a5. Din cate am inteles bateria nu poate fi inlocuita. Dupa cum se stie odata cu trecere timpului durata de viata a bateriei scade in mod considerabil. Si eu atunci ce naiba fac? Arunc telefonul pe geam? Exista vreo soluite sau trebuie' sa-mi iau dupa 2 ani telefon nou? DAU FUNDA celui care ma lamureste! Va zic de pe acum sa va abtineti de la panarama...

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca bateria interna si nedetasabila nu mai poate fi folosita sau e utilizabila pentru o perioada foarte scurta de timp, exista baterii externe care pot alimenta telefonul direct cu energia lor. Se conecteaza ca un hard extern, cu slotul compatibil. Pentru detalii si compatibilitati, e bine sa te documentezi.

http://www.giz.ro/telefoane-mobile/baterii-externe-pentru-telefon-32713/

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Probabil ca poate fi inlocuita intr-un service. Mai bune sunt telefoanele cu baterie detasabila. Daca nu ar mai cumpara nimeni telefoane cu baterie nedetasabila, atunci toate telefoanele ar avea baterie detasabila.
Un telefon la care nu se poate schimba bateria, e un fel de telefon de unica folosinta. http://www.youtube.com/watch?v=fl3GzB4uoWU

| K0sti a răspuns:

Economia de piata, obisnuieste-te!