| AndreiDeyu2004 a întrebat:

Salut happy Am un nou telefon: Samsung Galaxy A54. Bateria tine cam putin. Oare daca setez telefonul la 60Hz si activez economizorul de energie, scade utilizarea bateriei? Am incercat putin si bateria scade tot la fiecare 5-6 minute cu 1%, ca la 120hz. Oare utilizarea bateriei scade pe parcurs? Cand las telefonul in standby, nu am deloc probleme.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1,Incarci mereu de la 20% la 80%
2, iluminare mai putina ca asta consuma mult
3, economisire energe
eu stateam si pe 10% cpu, complet intuneric

| gabicoo a răspuns:

Intră în setări și vezi care aplicație consumă cel mai mult din baterie și o dezinstalezi.

| Karina17K a răspuns:

Salut! Eu am A53 și am sctivat economisirea energiei si am setat la 60Hz. Activeaza setarea care permite incarcarea pana la 85% si pune-ti telefonul la incarcat la 20%. Posibil să ai si aplicatii care-ti mananca mult din baterie.