| Dogaru_George_1986 a întrebat:

Salut am si eu o problema. Am facut windows xp am selectat tot ce trebuia doar ca dupa ce da restart singur calculatorul mi se blocheaza loading screen-ul. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Să folosești o copie legitimă de Windows Xp, nu una furată, asta primul lucru. Încă se mai găsesc, mai greu, e drept copii legitime refurbishet, adică cele ce au rămas ne vândute din afară, că așa cum știi Xp-ul este istorie de aproape un an, și normal că nu se mai comercializează, nu se mai dezvolta aplicații și nu se mai găsesc drivere originale, numai contrafăcut cu viruși, da viruși reali nu cei comerciali ce ți vede așa zisu antivirus(real țeapă comercială).
Dacă vrei să-ți readuci pc-ul vechi la viață, că oricum dacă zici că folosești xp numa gaming nu mai faci pe el, poți folosi un os bazat pe Linux, cu excepția Ubuntu și Open SUSE, care-s două mizerii comerciale.Detalii dacă te interesează, dar nu uita să postezi configurația pc-ului.Succes