| Dragos79 a întrebat:

Am si eu o problema... Am sters un document important ( era de tip Microsoft Word) iar dupa o zi/doua am reinstalat windowsul in C ca de obicei. Tin sa precizez ca documentul word era in D si il stersesem si din recycle byn.
Pot sa mai gasesc documentul? si daca da cum? Ce program imi trebuie?
DAU FUNDA! VA ROG! Este foarte important documentul!

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Posibil să mai fi salvată prin D acel document, caută după extensia.doc sau. docx sau vezi aici programe în acest scop
http://data-recovery-software-review.toptenreviews.com/
Test Disk
PhotoRec
Restoration
Undelete Plus

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este sigur dar poti incerca cu un program de recuperare gen Recuva.

| stlucian a răspuns:

Daca ai un backup facut inainte e destul de usor? CUM AI REINSTELAT WINDOWS? Cu ce ai reinstalat :cd /dvd/hard extern/stick/s-au cu un program gen acronis? Trebuie sa siu ca sa pot sa te ajut

| Dragos79 explică (pentru stlucian):

Cu un dvd cu win 7 l-am bagat in unitate am dat restart si asa mai departe

| Dragos79 explică (pentru stlucian):

Am reinstalat cu un DVD cu windows 7

| Dragos79 explică:

Am gasit tot ce aveam nevoie dar se pare ca documentele acelea... ma rog documentul word nu se deschide spune ca are daune (damaged) si am si PDF in pc instalat Adobe dar degeaba ce pot sa fac?

| stlucian a răspuns (pentru Dragos79):

Incearca Kickass Undelete. Bafta