| YoMsG a întrebat:

Salut.Am si eu o problema cu PC-ul.De vreo 2 zile cand aprind PC-ul se aude in zgomot foarte rau si tare. Pana acum 2 zile nu se auzea aces zgomot. Zgomotul se aude pe toata perioada aprinderii pana apare desktop-ul.Cand apare se opreste zgomotul acela. I-am curatat procesoru si sursa de parf si prin el si tot asa face. Poate sa se strice de face asa?

7 răspunsuri:
| nic3rr a răspuns:

S-ar putea sa fie de la cablul monitorului. Nu stiu sigur, poate nu e atasat bine de calculator. Pace!

Răspuns utilizator avertizat
| andyeyes99 a răspuns:

Collerele oricare din ele desfale si vezi ca au un capac din cauciuc pe una din fete posibil capacul sa fie ascuns sub un abtibild. Scoate acel capacel si cu ajutorul unei seringi baga niste ulei de la o masina de cusut sau ulei de motor. Si la mine faceau asa si asta e din cauza ca se aduna praf in ele.E bine sa faci la toate astea pentru ca sigur in viitorul apropiat vor incepe si celelalte. Sper ca te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| nic3rr a răspuns (pentru Lucian15125):

Daca e ceva gresit pe dinauntrul "usb-ului" cablului de la monitor se poate provoca un scurt. Poate gresesc, multumesc oricum pentru corectare. Pace!

| YoMsG explică (pentru Noexam):

Da pe la procesor.

| YoMsG explică:

Era de la ventilator atingea firele.Le-am aranjat si acum nu se mai aude happy.