| lucian69 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu trasului melodiilor pe cd. am cumparat un DVD sa pun cateva melodii pe el, apoi am descarcat Nero StartSmart si am bagat melodiile pe ele (m-am uitat la un tutorial pe youtube ca sa fiu sigur cum se baga) si dupa ce am terminat si mi-a scos Dvd afara din PC, am fost sa-l incerc la masina si nu mergea. Ce sa-i fac? Oare nu suparta DVD? Va rog ajutati-ma, dau funda!

2 răspunsuri:
| Colors a răspuns:

Eu cred ca merge doar ca nu e compatibil cu cel de la masina. De obicei suporta MP3 sau oricum ar fi dar CD. Eu zic sa il probezi la altceva sau sa faci pe un CD pentru masina. Si eu am intampinat problema asta si am facut un DVD pe doua CD-uri. La mine merg CD-uri pline cu melodii dar am prieteni care au nevoie de MP3, adica CD ce contine maxim 10 piese sa zic asa.

| horia2012 a răspuns:

Nu mergea din 2 motive.
1. Ori aparatul tau de masina nu suporta DVD ci numai CD.
2. Nu ai inchis sesiunea (close sesion) cu nero. (putine CD playere vad sesiune deschisa (open sesion).
Cumpara un CD si fa-l cum vrei (audio sau mp3), dar obligatoriu inchide sesiunea. (close sesion).