| Iov_Cristian_2002 a întrebat:

Salut, am si eu o problema legata de pc, i-am schimbat sursa si hdd-ul....se opreste si se reporneste singur, tin sa mentionez ca am mai patit o singura data, dar aveam alta sursa si dupa nu a disparut problema, acum de cand am schimbat sursa si hdd-ul a reapărut problema
Componente:
-Placa de baza: asrock h61m
-Procesor: Intel core i3 2100 3, 10 ghz
-Memorie ram: 6 gb ddr3 1333mhz cl9
-Hdd: Toshiba 1 tb
-Placa video: amd radeon r7 200 series de la gigabyte
-Sursa RAIDMAX de 520w

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Daca era paralel ata dadeam vina pe mufa, asa

hdd-ul e pe duca electronic
incearca sa faci backup si sa il schimbi!

| Iov_Cristian_2002 explică (pentru Bizon95):

Hdd-ul numa ce l-am schimbat

| Bizon95 a răspuns (pentru Iov_Cristian_2002):

Atunci, nu stiu
ai o problema naspa RAU, numita "problema discreta"
adica o problema care apare doar cateodata, iar astea sunt cel mai greu de, depistat, e ceva de genul "prinde orbul, scoate-i ochii"... asa ca du-te cu el la service si tortureaza-i pe ei big grin

| Iov_Cristian_2002 explică (pentru Bizon95):

? ok

| Bizon95 a răspuns (pentru Iov_Cristian_2002):

Eu ii spun "problema discreta", nu am un termen "oficial"

inseamna ceva, care te deranjeaza doar din cand in cand si pe care nu poti sa pui degetul, DELOC in mod permanent (adica mai ales cand ai nevoie sa i-o arati cuiva)

iar cea mai dura faza este cand mergi cu, calculatorul la service si cat e acolo sa nu apara problema deloc, atunci chiar se aplica "prinde orbul scoate-i ochii"