| asilviu92 a întrebat:

Am si eu un Acer Aspire 5750
procesor i5 3.0GHz, 8gb ram, placa video dedicata Nvidia cuda 2gb.
cand rulez un joc de ex call of duty sau need for speed imi sacadeaza. merge 20 de secunde bine dupa aia iar sacadeaza 10 secunde ..si tot asa. care sa fie problema?
am toate driverele actualizate, windows 7 x64.

1 răspuns:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Poate trebuie sa iti faci update la placa video!
S-ar putea sa fi contactat un virus - monitorizeaza ultimele programe instalate, daca problema ta persista de ceva timp.
Poate nu mai ai spatiu pe HDD - verifica, si daca ai mai putin de 50GB liberi, poate ar trebui sa iti mai faci ordine prin filme!
Daca nimic nu merge, s-ar putea sa iti reinstalezi windows-ul!