| bogdannn114 a întrebat:

Salut, am uitat parola la contul de Facebook, neavand acces la email si tin minte ca existau site-uri, gen trimiteai link-ul si iti arata parola persoanei care dadea link si m-am gandit sa imi trimit un link, fiind logat pe laptop cu acel cont de Facebook, ce ziceti? Mai exista site-uri de asa ceva? Cine stie sa lase raspuns, dau funda

10 răspunsuri:
| bogdannn114 explică:

Care dadea click*.

| PringAloe a răspuns:

Cred ca te referi la site-uri de tip "Keylogger" care multi profitau de aceasta metoda pentru a fura foarte multe date importante persoanelor, dar ideea era ca. ei ca sa poata prelua acele date trebuiau oricum scrise de tine, imi amintesc un site de genul acum multi ani in care ti se cerea sa scrii id-ul si parola de la contul de Facebook ca sa te inscrii la o tombola si sa castigi bani... facatura bineinteles, in momentul in care scrie-i id-ul si parola si dadeai pe "inscrie-te" le trimiteai lor datele respective, in rest nu am mai auzit de site de genul in care dai click pe link-ul respectiv si iti apare id si parola de la contul care a dat click pe link.

| bogdannn114 explică (pentru PringAloe):

Am facut asta acum un an sau 2, nu era nevoie sa se logheze, a dat click pe link si mi-au aparut datele, site-ul respectiv a fost inchis si ma gandeam ca mai exista ceva asemanator

| PringAloe a răspuns (pentru bogdannn114):

Daca tot zici ca nu mai stii mail-ul contului respectiv, de ce nu interci sa intri de pe laptop unde esti logat la cont, intri la setari de confidetialitate (acolo la rotita) sa cauti "Contact" respectiv "adresa de e-mail principala" dai acolo pe "Editeaza" Adaugi un mail nou unul pe care il stii, apoi elimini mail-ul ala vechi pe care nu-l mai stii ca sa ramana doar ala nou, si apoi trimiti link pentru resetarea parolei, incearca sa vezi daca merge asa (poate nu iti cere parola pentru modificarea mail-ului)

| bogdannn114 explică:

Crezi ca nu am incercat sa vad parola?laughing degeaba sunt logat ca nu pot face nimic fara parola actuala

| bogdannn114 explică (pentru PringAloe):

Am incercat sa modific email-ul, doar ca trebuie parola actuala pe care eu nu o stiu

| bogdannn114 explică:

Nu stiu cum, am toate parolele salvate in browser-ul de pe laptop, si imi apare asta de la Facebook, doar ca nu e bunalaughing

Bula
| Bula a răspuns (pentru bogdannn114):

Inscrie numarul tau de telefon si iesi din cont.
Cand ai iesit, dai la "am uitat parola" si ceri cod de validare (prin SMS) pe telefonul tau.
In continuare, acel cod (valabil doar pentru scurt timp! ) va inlocui parola, iar tu trebuie sa-ti inscrii noua parola.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parola ta se afla in setarile browserului la capitolul parole. Nu stiu ce browser ai!

| Legion7X a răspuns:

Daca ti-ai facut un mail, automat este și un nr de tel înregistrat in baza de date a yahoo. Întrebarea este, nr tau de tel mai este același la momentul când ți-ai făcut mailul?