| megustabuff a întrebat:

Am un alview e3 sign si am descarcat o aplicatie din surse nesigure, si am luat un virus. am dat factory reset si virusul nu sa sters cand aprind telefonul si cand incepe sa ruleze aplicatia sau virusul se reseteaza telefonul daca stie cineva cum pot sa rezolv problema, funda!

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Nu cred ca e un virus. Poate sa fie ceva componente ca ram-ul sau placa de baza. Poti incerca sa ii bagi un soft (la service)prima data asa sigur stergi tot dar cred ca prima varianta e problema. Bafta.

| Jijell a răspuns:

Trebuie sa ii dai soft complet, sunt virusi care rezista la resetare de fabrica pe telefoanele chinezesti. Am mai intalnit.

Softul se face prin USB, il poti face acasa la PC-ul tau, mai complicat e sa-l gasesti.