| AlinAvram a întrebat:

Salut! Am un calculator de la Altex si are doar o placuta de 4gb de ram, as vrea sa ii mai pun inca una exact la fel dar am acele sigilii pe carcasa si nu stiu daca merita riscul. A patit cineva sa duca calculatorul/orice produs electronic care a avut sigiliu pe el la garantie si sa nu il accepte? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

E o solutie deosebit de simpla:
iei extra ram-ul tot de la Altex, si apoi ii pui sa ti-l bage in calculator si sa puna sigiliul la loc

totusi, sincer, ar trebui sa ma arda rau, sau sa fie promotia lu' peste ca sa iau un calculator cu sigiliu... FOARTE SINCER, garantia per piese e un lucru de minim bun simt in calculatoare

2 răspunsuri:
| Skarr a răspuns:

N am incercat sa ma duc la garantie fara sigiliu. Si nu stiu sa puna sigiliu pe carcasa. N am patit. Dar stiu ca 4 gb ram e prea putin. Si 8gb e deja cam putin in 2021. Depinde pentru ce l folosesti. Dar in general it trebuie minim 8gb deci mai pune ram.

| Adrian5575 a răspuns:

Mergi la altex si fa o intrebare. Din cate stiu, trebuie sa mergi la ei cu pc-ul ca sa il schimbe. Daca nu, astepti sa treaca garantia si il schimbi tu.