| Nelutsa a întrebat:

Salut.

Am un HP Compaq DC5850 Microtower. Când l-am cumpărat avea Windows XP pe el. Cu timpul am fost nevoit să-l schimb în Windows 7. Toate bune, drivere instalate, nici o problemă pe partea aceasta. Dar am o eroare la bios "917-Front audio not connected". Am boxe integrate dar şi boxe exterioare. Merg ambele, separat bineînţeles(nu merg în acelaşi timp,trebuie să scot boxele exterioare care au intrare jack în spate ca să meargă cele interioare, acum le folosesc pe cele exterioare, nu am nevoie de cele interioare) Dar nu înţeleg de ce apare eroarea... trebuie să apăs F1 mereu.

Poză cu eroarea: http://i.imgur.com/OuVLiV3.jpg

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Sistemul nu "vede" conectat cablul care merge de pe placa de baza la panoul frontal.

1. Verifica daca mufa cablului frontal este conectata la placa de baza.

2. Intra in setup (F10) si poate gasesti o modalitate pentru oprirea avertizarii sau dezactivarea mufelor audio frontale.