| Nelutsa a întrebat:

Salut.De cateva zile imi apare cand aprin PC-ul 917-Front Audio Not Conected.Stiti vreo rezolvare?
PC: HP Compaq DC 5850 MicroTower.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| LucianGabriel a răspuns:

Nu ai nimic conectat in mufele frontale[casti+microfon].
Vezi daca ai instalate driverele audio
http://h20000.www2.hp.com/......ctList.jsp
Si dupa din setarile audio selectezi cum sa te notifice daca ai vreo mufa conectata sau nu :)

| Nelutsa explică (pentru LucianGabriel):

Tot imi apare 917 dar mersii ca m-ai ajutat cu sunetul happy boxele sunt incorporate si caut de 4-5 luni driverul de sunet happy mersii. acumwinking ce sa fac sa scap de 917-Front Aduio Not Conected

| LucianGabriel a răspuns (pentru Nelutsa):

Vezi prin setari, trebuie sa ai o optiune cum sa te notifice, setarile aplicatiei placii/adaptorului audio.
Sau cel mai probabil exista ceva si prin BIOS

| Nelutsa explică (pentru LucianGabriel):

Pai..cred ca asta este problema mi-am scos "bateria" de la BIOS..si am bagat-o iara....si cand l-am aprins m-a pus sa pun data, ora si toate astea restul cred ca au ramas salvate... apoi mi-a aparut asta ce pot sa fac?

| LucianGabriel a răspuns (pentru Nelutsa):

Da din setarile bios"load default settings" sau "load optimized settings"

5 răspunsuri:
| Balsa a răspuns:

Vezi daca ai placa de sunet bine bagata in calculator, Sau incearca sa iei de pe net un driver de sunet pentru placa ta audio happy