| M03 a întrebat:

Salut.Am un laptop Acer la care s-a desfacut balamaua fix de langa butonul de pornire.L-am dus la un service au facut balamaua dar acum nu mai porneste daca nu este bagat in priza.L-am dus inapoi la service azi si a zis ca nu stie sa-l mai faca.Care credeti ca este problema? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| unvecin a răspuns:

Ceva legat de baterie. Deci, dacă bateria e bună și încărcată ar trebui să-l poți porni și fără să fie în priză.

Suspectez că ceva fir (or something) s-a întrerupt acolo. Fie că nu se mai încarcă bateria, fie nu trimite curent de la baterie deși e încărcată.

Dar du-l la altcineva care se pricepe. Succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au uitat să conecteze bateria... laughing