| TijuYuka a întrebat:

Salut! Am un laptop Acer Aspire 3. Exista o problemă la butonul de aprindere/pornire. Nu se mai poate opri sau aprinde laptopul din cauza faptului ca este desprins de acel buton. Momentan este in sleep sau standby, dar nici nu știu cat o sa mai tina pornit. Trebuie dus la service? Si daca da, cam cat credeți ca ar fi prețul la o așa reparație?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mai mult de 100-150 nu prea are cum sa fie.

| DaniTIRB a răspuns:

Nu ar trebui sa fie o problema daca il tii deschis (in cel mai rau caz pentru monitor, dar el fiind in sleep nu e o problema) calculatorul nu e ca omul, sa moara daca nu doarme. In principiu tastatura e 100 lei si manopera+profit e 100-200 lei. Adica maxim 300 lei, mai sus de atat e prea scump. Cel mai bine iti cumperi tu tastatura si ti-o montezi tu cu ajutorul unui videoclip de pe Youtube. Bafta!