| Preotul500 a întrebat:

Am un laptop Asus, azi dimineata cand l-am pornit pur si simplu imi apare o eroare de genul "Windows recovery" sau ceva de genul, am un stick bootabil dar când apas ESC pentru a selecta boot-ul ma duce in meniul BIOS. Vreo idee cineva?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tasta space sau del.

| CM7YRE a răspuns:

Daca stii sigur ca stick-ul tau este bootabil, in functie de ce model ai, ori ai alta tasta/combinatie pentru boot menu, ori poti introduce stick-ul in alt usb daca exista, ori daca ai un stick 3.0 intr-un usb 2.0 sa pui unul 2.0 sau invers. Ori selecteaza-ti-l ca primary la boot device in bios.

Bula
| Bula a răspuns:

Windows recowery apare in cazul in care Windows sesizeaza o posibila eroare si vrea sa se auto-repare.
Lasi sa faca reparatiile necesare, iar daca va cere kit-ul de instalare /recuperare, atunci introduci stick-ul cu kit-ul de instalare /reparare a Windows-ului.