| BV_Sorin_1992 a întrebat:

Incerc sa instalez un windows pe un laptop Asus. Dupa ce am formatat din bios acel stick cu windows imi apare o eroare...scrie ceva de genul ( the boot configuration data file doesn t contain valid information for an oprating sistem
file /boot/ bcd error code : 0xc000098

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Esti sigur ca windowsul e bun si mai ales ca l-ai facut bootabil?
Daca da, vezi si bios la boot sa fie totul ok.
Apoi restart f12 si selectezi sticu.
Daca e in regula, incepe si instalarea!

| BV_Sorin_1992 explică (pentru ROB3RT89):

La boot menu (f8) arata ca il citeste ( generic flash disk 8.07).Dupa ce dau restart, in loc sa imi apara instaleaza windows.-ului, imi apare aceasta eroare

| BV_Sorin_1992 explică (pentru ROB3RT89):

In bios la BOOT MENU (f8) imi apare stickul ( generic flash). Cand vreau sa incep instalare imi apare aceasta eroare