| Codrut97tod a întrebat:

am un laptop Asus e nou si nu stiu cum sabag win 8.1 in el...cum il pornesc? bag cd in el si nu stiu cum sa il pornesc, pe ce tasta sa apas eu sa il pornesc?
dau funda big grin
scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| nimrod31 a răspuns:

Ca sa pui Windows 10 nu trebuie sa iti pui Win 8.1 Dar daca iti pui win 10 am auzit ca multe extensii trebuie sa cumperi cu bani reali pentru el. Funda o dai?

6 răspunsuri:
| nimrod31 a răspuns:

On topic: Nu iti recomand windows 8.1 pentru ca multe programe nu o sa iti ruleze, si daca vrei sa te joci pe acel laptop, unele jocuri nu o sa mearga cu acel windows.

Off topic: Ai gresit categoria.
Off Topic: Astept funda.

| Codrut97tod explică (pentru nimrod31):

Ideea e sa il pornesc dupa ii instalez win 10... daca ma poate ajuta cv e ok daca nu, nu...

| Durky a răspuns:

Uite aici, este destul de detaliat.
https://youtu.be/tEMCx-rY9zs

| Codrut97tod explică (pentru nimrod31):

E gratis doar ca imi trebuie cd cu win 10 si am cu 8 daca intru in el il descarc win 10 de pe google.....iti dau funda dar nu o meritai laughing

| lpavel a răspuns (pentru nimrod31):

Of topic : asteapta mult si bine pentru raspunsul care l-ai dat big grin
On topic : denumeste un program sau joc care nu merge pe win 8.1!

Acum pentru nimrod31(ce-o mai fi si asta? big grin )
-ca sa pornesti instalarea de pe dvd, introdu dvd-ul cu windows apoi dai restart la pc si inainte sa apara orice imagine clicueste una din taste pana porneste instalarea.
Incearca asta de 3 ori daca nu porneste atunci intra in bios asa : restart la pc si inainte sa apara imaginea clicuesti tasta : F2, apoi la Advanced, Boot Options = pune cititorul DVD sa fie primul, apoi clic pe F10, face restart si porneste instalarea! Bafta!

| lpavel a răspuns (pentru Codrut97tod):

Acum daca as putea as sterge raspunsul meu...