| George12356456 a întrebat:

Am un laptop Dell inspirion 3567 (hard de 1 tb) și as vrea sa ii montez un ssd pentru Windows. Cum pot proceda? Unde vine montat?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Trebuie sa desfaci tot capacul din spate.Iti las un link, te uiti dar nu trebuie sa desfaci nimic la partea din fata.
Scoti bateria. apoi toate suruburile din spate, doara din spate, apoi ai acces sa schimbi memoria, HDD si ce mai vrei tu.Iti las un link cu un video, dar tu trebuie sa scoti doara capacul din spate.

https://www.youtube.com/watch?v=-5XYVB0GjQg

| relian a răspuns:

Scuze,cred ca trebuie sa desfaci tot ce arata in acel video, deci si tastatura, pentru ca sunt ceva suruburi care tin capacul din spate si sub tastatura.Ce rahaturi mai fac astia de la Dell laughing Inainte era mai simplu, asa cum scoti DVD-ul se scotea si hardu, fara sa desfaci tot laptopul laughing Deci faci tot ce arata ala in video, asta e daca vrei SSD desi nu-i mare lucru sa desfaci cateva surubele. Spor la treaba.Initial nu urmarisem video, de aia am sus ca desfaci numa capacul din spate.Deci desfaci DVD-ul, suruburile toate din spate, tastatura si suruburile de sub tastatura, asta e.