| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop, si am 2 monitoare conectate la dansu'. Unul prin HDMI, iar celalalt prin mini display port. Imi puteti recomanda un dispozitiv care m-ar ajuta sa mai conectez inca un monitor?
Mersi.

Răspuns Câştigător
| Sagemi67 a răspuns:

Salut!

https://www.emag.ro/switcher-hdmi-hama-a-210-2x1-42550/pd/E2S77BBBM/

Uite aici rezolvarea! Succes!

7 răspunsuri:
| SpedyKid a răspuns (pentru Sagemi67):

Mersi!

| ydjdfsz a răspuns:

Cablu Vga.

| Sagemi67 a răspuns (pentru SpedyKid):

happy

Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie de un distribuitor HDMI, de acest tip sau asemanator:
https://www.emag.ro/......DGZX63BBM/

| ziftode a răspuns:

Nu face asta in hdmi, iti recomand sa faci asta in mini-display port, chiar ai marcat raspunsul castigator un device care are probabilitate de 99% sa ai NUMAI aceeasi imagine pe ambele monitoare, si nu sa poti trata fiecare monitor in parte separat (ceea ce cred ca te intereseaza), PUR SI SIMPLU NU CRED CA HDMI SUPORTA ASTA, insa aproape sigur displayport-ul suporta
https://www.emag.ro/search/mini%20displayport%20multiplicator
sau (ce am gasit cu greu, trebuie sapat ceva)
https://www.emag.ro/......D1WNVDBBM/
are un display port si un hdmi, in afara de usb-uri si port utp

| SpedyKid a răspuns (pentru ziftode):

Https://www.emag.ro/......DV5H7NBBM/

Eu am gasit ulterior si acesta. Este ok?

| ziftode a răspuns (pentru SpedyKid):

Nu am experienta cu asta, imi pare rau, stiu SIGUR ca un displayport sau mini-display port poate fi multiplicat, insa un USB type C s-ar putea sa poata, s-ar putea sa nu, chiar nu am experienta la PC-uri, pe telefoane stiu sigur ca merge, e normal sa mearga, insa pe PC-uri, chiar nu stiu, stiu sigur ca la tunderbolt poti sa connectezi si usb si monitor, si ca in teorie ar merge daca ar fi tunderbolt in spate la priza de usb type C

sunt o tona aici care inca, chinuie mufe de VGA, iar asta (usb type C to hdmi) e o chestie foarte noua, mai ales pentru Romania, si o sa treaca multa, MULTA apa pe Dunare pana o sa fie folosta in mod curent si la noi, si nici macar pe google (nu numai in Romania) nu gasesc cinestiece entuziasm, iar eu nu am folosit inca un calculator cu priza usb type c (am numai pe telefon - S8+)

ce poti sa faci la sfarsitul zilei, poti sa iei adaptorul ala de pe Emag, si sa te duci inapoi cu el daca nu iti merge, Emag da 30zile retur oricum, fara conditiile legale care spun 14 zile calendaristice si numai la comanda online, pur si simplu asta e politica lor