| eduardpetrolistul a întrebat:

Am un MP3 Player E-Boda Groove Shark 4 GB,si nu mi-l vede la pc,el se incarca la priza,dar cand il conectez la pc imi zice dispozitiv necunoscut cu semnul exclamarii,am incercat si la laptop si la telefon,am schimbat si cablul dar degeaba, am dat click pe driver si am dat update dar nu a gasit nimic.

21 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intra in setari la mp 3 si vezi ca acolo ai setat incarcare in priza, acum dai incarcare pc.

| mihai69 a răspuns:

A murit.

| eduardpetrolistul explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am intrat are la sistem-Setari LCD(Contrast,Iluminare), limba, informatii memorie, versiune firmware, iesrie

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Uita te la setari de alimentare unde scrie power charging

| eduardpetrolistul explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu are.

Bula
| Bula a răspuns:

1. Incearca asa:
scoti cardul de memorie, il bagi intr-un cititor de card (eventual folosesti si un adaptor), copiezi pe card muzica si filmele dorite, dupa care bagi inapoi cartela in player si redai materialele.

2. Poti incearca sa-ti faci un CD live de Linux, iti pornesti (boot-ezi) calculatorul de pe el, dupa care vei vedea continutul si-l poti copia pe calculator.

Drivere pentru windows nu prea se gasesc pe net pentru acest player, eventual poti cere de la producator intr-un e-mail.

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

Din pacate nu are card, memoria este incorporata, ce as putea sa fac?

Bula
| Bula a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

In descrieri este mentionat ca ar trebui sa aiba loc de card.
Citeste-i cartea tehnica.

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

M-am uitat,nu scrie,scrie despre înregistrări audio, deschidere documente, redare melodii, si de usb(il conectez cu cablu si astept un pic si trebuie sa apara, dar am stat 5 minute si tot apare semnul excalamarii jos in bara si dau click pe el si scrie dispozitiv necunoscut)

Bula
| Bula a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Cerinte sistem: Windows 2K/XP/VISTA, Mac OS 10, Linux 2.4.2
In mod normal ar trebui sa se conecteze de calculator, cel putin cu Linux.

Ce windows ai?
Nu ai primit vreun CD cu aparatul?

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

Pe pc xp iar pe laptop 10

Bula
| Bula a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Nu ai primit vreun CD cu aparatul?
w10 ce "spune" la conectare?

Incearca si cu Linux Mint 18.2 pe laptop, pornit de pe DVD (sau mutat pe stick USB!

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

Nu mi-a dat nici un cd, decat mp3 player-ul, încărcătorul, castile si manualul, pe windows 10 la fel apare, am fost in device manager si tot la fel(apare semnul exclamarii, i-am dat refresh dar degeaba)

Bula
| Bula a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

La unele playere exista in meniu "download" si ACOLO il vede calculatorul.
De fapt, incearca in fiecare pozitie din meniu sa-l accesezi...

Ma mira ca nu este descrisa metoda nici in manual.
Ramane pe incercate...

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

Am intrat pe site-ul e-boda si nici nu are modelul si am apasat pe toate butoanele dar nimic

Bula
| Bula a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Nu am precizat, sa conectezi cablul DUPA ce ai intrat la fiecare meniu, separat, inte deconectare si reconectare sa fie 10-15 secunde pauza!

Daca nici asta nu ajuta, atunci doar fabricanul mai poate (?) ajuta.
Intra pe site-ul eBuda si intreaba-le (la "Contact".

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

Dupa ce am bagat cablu usb in pc si mp 3 am intrat in meniu, si am incercat mai multe categorii(muzica unde era gol, nu an nimic pe el, sistem unde este limba, contrastul)dar nimic

Bula
| Bula a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Cica ar trebui sa aba si un meniu de "Deascarcare" (download).
Scrie producatorului, sa explice ei metoda de incarcare de muzica.

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

Dar nu are, l-am butonat in toate categoriile

Bula
| Bula a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Ai scris la producator?
Ce au raspuns?

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

Am trimis un mail, acum astept