| Ionuț_Fălan_1998 a întrebat:

Buna TPU
Am un iph5, cand conectez cablul la telefon imi arata ca incarca dar ramane in accelasi stadiu. Am schimbat si incarcatorul dar degeaba, pareri?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa-l incarci din USB-ul calculatorului /laptopului. Daca merge, atunci ai incarcatorul defect.

Daca tot nu prea se incarca, inseamna ca iti functioneaza prea multe aplicatii in bg, care consuma curentul, in loc sa se incarce bateria.

In acest caz, opreste bluetooth, camera, etc. pe timpul incarcarii.

| iwefgOficiall a răspuns:

Posibil ca portul de ancarcare sa fie defect trimite-l la Depanero servis eMAG costa 70 de lei constatarea.

| Edisor27 a răspuns:

Parerea mea este sa il duci la un service de telefoane, sau daca mai ai garantie pe el sa-l duci la firma de la care ai cumparat-o deoarece ei ar trebui sa iti repare telefonul.