| Ramses2002 a întrebat:

Salut.Am un o plasma Philips si un sistem audio de la Samsung cum as puntea face sa pun sa se auda in boxe ceea ce se aude pe canalul tv

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Iti trebuiecablu av euroscart cu mufe rca, mufa euroscart o bagi in televizor in mufa av, si mufa rca in spatele amplificatorului in mufa unde scrie Line Out, sau poti pune mufa Rca in televizor ai 2 culori la mufele rca pentru sunet alb si roșu, le conectezi pe amindouă la televizor in spate unde sunt mufele rca alb si roșu aia insseamna canal sting si canal drept sa se auda semnal Stereo in boxe. succes.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Iti trebuie un cablu cu mufe ca la casti trebuie sa fie acelasi mufe la ambele capete bagi una in plasma si una in sistem si selectezi sistemul in aluux

| KlibrDM a răspuns:

Nu stiu despre ce vorbesc ceilalti care au raspuns asa ca nu voi comenta asupra raspunsurilor date de ei.
In cazul meu (si probabil si-n al tau), tot ce trebuie sa fac este sa conectez mufa Jack 3.5mm de la sistemul audio in portul Jack 3.5mm din spatele TV-ului si acesta functioneaza direct, fara alte chestii de facut.