| anon67 a întrebat:

TPU, am o intrebare: Daca am un sistem audio, muzica trebuie sa se auda si in subwoofer sau doar in boxe?

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Nu se poate spune ca in subwoofer se va auzi muzica, inainte de subwoofer, semnalul audio trece printr-un filtru, fie inainte fie dupa amplificare ce permite doar frecventelor joase sa treaca (frecventele joase reprezentand "basul" mai simplificat). Pe cand in tweetere (difuzoare de inalte), difuzoare de medii se va auzi muzica, in subwoofer va fi doar bas.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Muzica se aude peste tot, functie de filtre!