| Alexutzu_Alex_1980 a întrebat:

Salut.Am un sistem de boxe 5.1.Firele sunt conectate cum trebuie, daca fac un test se aud TOATE boxele, pe PC se aud toate boxele dar cand dau pe youtube o melodie se aude numai cateva boxe.Cum fac sa se auda TOATE boxele pe youtube?

Răspuns Câştigător
| Rares_Raresrosu_1993 a răspuns:

Salut!

Si eu am tot un sistem de boxe 5.1 dar eu am stat in jur de 2 ore sa le fac sa functioneze corect.
De explicat e greu dar daca ai skype(sau facebook) ma inviti la contacte si cu ajutorul partajari ecranului o sa rezolvam asta, dar in acest moment am o problema cu calculatorul dar cand il repar o sa te ajut (3-4 zele, maxim o saptamana).

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca vroiai toate boxele iti luai sistem 2.1 sau 2.0, nu 5.1
Ai doua, si mici sanse pentru 3 variante de solutionare.
1. Daca placa permite, seteaza sunetul de la realtek pe stereo, si da 2X click pe front, real si ce mai ai acolo si seteaza-le pe toate sa fie front. Nu seta sa fie standard cum e la 5.1.
2. Instalezi si configurezi CORECT un soft gen srs audio sandbox.
3. dar nu merge la toata lumea https://www.youtube.com/watch?v=GTK-0pjETaY

| K0sti a răspuns:

Cand o sa-ti iei boxe care stiu prologic, o sa se auda in toate! Pana atunci..."se aude numai cateva boxe"!