| denisTiky a întrebat:

Salut, am un pc vechi pe care as vrea sa il vand. Fiindca nu prea am mai fost la curent cu pretul vechilor componente nu stiu la ce pret sa il dau. Eu ma gandeam ca pretul lui acum ar fi undeva la 300 de lei, desi nu stiu daca cer prea mult sau prea putin. Acum vreo 3 ani l-am luat la 800 de lei.

Acest pc are ca procesor un Intel core 2 duo e 6550
Nvidia geforce 9600 gt 1gb ddr3(brand de la galax) placa video, 350gb hdd (sunt 2 unitati, una de 100 si ceva si a doua de 200 si ceva), 8gb ram ddr2 (nu stiu mai multe despre ei, stiu doar ca sunt 4 placute dar alte detalii nu stiu cum sa aflu, ca sunt ddr2 doar banuiesc), Sursa chieftec 320w, Carcasa este ceva de la a4tech urata si de ceva fier ca e foarte grea, Placa de baza este un gigabyte ga g33 ds3r
Am si card reader la el si cd rom, dar astea in 2018 nu valoreaza nici 10 lei.

Singura investitie pe care am facut-o in el a fost placa video, i-am cumparat mai demult un gt 710 2gb si dupa l-am vandut pentru ca nu imi placea, tot la fel se misca in jocuri. Si i-am mai luat un ventilator floston ice cool red pentru sursa pentru ca precedentul nu mai mergea, acel cooler este in continuare acolo, daca s-ar putea pune la calcul si asta. Da pare ca sunt disperat dupa fiecare leut dar e naspa sa stii ca ai investit ceva bani in el ca dupa sa il vinzi muult mai ieftin decat l-ai luat.

Vreau ca voi sa imi spuneti un pret la care l-as putea vinde avand in vedere ca a fost folosit in mod uzual, nu overclock pe el, nu alte nebunii. Ci doar 2-3 jocuri si browsing.

Funda!

5 răspunsuri:
| crysty1222 a răspuns:

Cred ca e un pret corect 300 de lei.

| Crackman a răspuns:

Eh este un pret rezonabil. Desi daca il pui la 500 negociabil... intelegi unde bat

Bula
| Bula a răspuns:

La anunturi, sisteme asemanatoare sunt puse la vanzare intre 350-500 lei.
Pui anuntul 500 lei negociabil, il dai la 400-450.

| Vali215 a răspuns:

Salut! Din detaliile pe care mi le-ai dat eu estimez ca ar valora in jur de 400-500 de lei. Daca ai avea la indemana un hdd mai mare ai fi putut sa-i mai cresti pretul. Oricum nu iti face nimeni pretul, e proprietatea ta, ceri cat crezi tu ca merita. Iti dau un sfat: nu pune pretul pe care il vrei pentru el, pune putin mai mult si eventual dupa ce vezi cum merge discutia mai lasi din pret. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

400 lei