| Quazar a întrebat:

Salut, am un ps3 si dupa ce ma joc un timp, cam 10 minute ventilatorul incepe sa se tureze la maxim si uneori se si blocheaza, am schimbat si pasta.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema este in continuare toto de la racire insuficienta.
Trebuie curatat perfect cooler-ul de praf, respectiv montat foarte corect pe procesor, folosind o pasta de foarte buna calitate (preferabil cu argint).
La nevoie, daca nu reusesti altfel, du-l la un service.

| antimulte a răspuns:

Daca tureaza la maximum, inseamna ca a atins un prag critic de temperatura, si are probleme pe partea de racire, poate fi orice acolo care nu iti face fata... de la pasta la ventilator.

| SilviaDulcik a răspuns:

Este posibil să nu facă contact bun pe chipset. Strânge mai bine toate șuruburile pe arcurile de la cooler.