| miki_6623 a întrebat:

Ma joc pe laptop timp de maxim 20 de minute, si dintr-o data se incalzeste ventilatorul incepe sa faca urat si se opreste... si ma enerveaza foarte tare, ce as putea sa fac? sa ma duc cu el la un serivice sa imi curete ventilatorul sa nu se mai incalzeasca?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Verifica temperatura. Sunt programe pentru asta, Daca intr-adevar temperatura este prea mare, mergi cu el la un service.

| tr3ig a răspuns:

Deci, nu vreau sa va contrazic pe nici unul din voi trei. problema este in felul urmator cu 100 de lei cat ziceti voi copilu daca se pricepe sau are un prieten care se pricepe isi schimba ventilatorul singur acasa, indicat este sa schimbi ventilatorul. problema pe care o zici tu o am si eu acum, astept sa imi vina ventilatorul sa il schimb. nu e mare lucru. partea cu baraitu de care zici tu poti sa cureti racitoru si ventilatoru cat vrei tu, baraitu este din cauza la prafu care s-a depus pe bobina ventilatorului. daca vrei sa iti mai mearga cel mult o jumatate de an desfa-l curata-l de praf cum trebuie si incearca cu o siringa incet sa bagi ulei de mecanisme fine la bobina lui. eu asa l-am rezolvat dar totusi vreau sa il schimb pentru ca iti zisei am gasit un ventilator la un pret foarte bun big grin pentru mai mult ajutor baga idu tr3i_g si te ajut cu cea mai mare placere

| adych a răspuns:

Ok iti zic din proprie experienta, orificiile radiatorului sunt obturate cu praf, pur si simplu s-a facut un dop acolo pe partea interna si ventilatorul nu mai poate face racirea cum trebuie. Sunt 100% convins de asta. Te sfatuiesc sa il duci in service costul este intre 80 si 100 ron curatarea plus inlocuirea pastei termoconductoare care recomanda inlocuita la curatire. Bafta

| florynflr19 a răspuns:

1. E plin de praf si nu are aerisire am patit-o si eu m-a costat 100 lei si mi la curatat de tot

2. S-ar putea sa ai un virus mai exact trojan ( am patit-o si eu ) cand ieseam dintr-un joc imi aparea o imagine albastra si se restarta! Funda!