| Quazar a întrebat:

Salut, am un ps3 si am o problema cu el, prima a fost ca atunci cand ma jucam la 5 minute incepea ventilatorul sa se tureze la maxim iar apoi avea momente in care se bloca, trebuia sa ii dau restart, apoi am dat self clean, se auzeau 2 bipuri la inceput, 2 la sfarsit urmat de un beculet rosu la sfarsitul operatiei de selfcelan ce pulsa. L-am desfacut, am pus pasta pe procesor si chipul grafic, iar acum cand il aprind, il bag in priza, am becul rosu,, cand apas pe butonul de on, se face verde 1 secunda iar apoi se stinge becul si nu se mai aprinde nimic, nici daca mai apas eu odata, aveti idee de la ce ar putea fi? big grin Vreun surub strans prea tare sau prea slab?

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Trebuia sa il duci la un service. Daca ai strans un surub de pe placa prea tare posibil sa fi rupt un traseu de pe ea. Ovsa fie complicat de reparat daca ai rupt-o.

| Alexuţ02 a răspuns:

Cred ca ai patit asa zis-ul "YLOD", am detinut un PS3 Super Slim dar n-am avut probleme cu el cat l-am tinut ( un an aproximativ ), apoi mi-am luat un Xbox One S, nu stiu ce sa spun, cel mai bine cauta pe forumuri, posibil ca PS3-u tau sa se fi stricat inainte sa faci interventia aceea, suspectez ca are YLOD, sau ceva in genul asta... eu cred ca nu mai merita sa investesti bani intr-o consola gen PS3, e invechita, strange niste banuti si ia-ti un Xbox One de pe OLX, chiar recomand asta. dar ai grija de la cine-l iei, totusi iti las ceva mai jos care se poate sa te ajute

https://www.ifixit.com/......hing+light

Mult noroc