| lalalaltacatacatac a întrebat:

Salut
Am un Samsung galaxy j5 2016 de 2 saptamani, telefonul a fost nou sigilat. Astăzi l-am scos din buzunar sa raspund la telfon si nu mai funcționează touchscreenul, i-am scos bateria, i-am dat hard reset...degeaba. Menționez ca nu a fost scăpat pe jos, lovit si nici nu a avut contact cu apa. Care ar fi cauz? Mulțumesc!

1 răspuns:
| Iunix a răspuns:

Cauza e să-l duci de unde l-ai luat în garanție şi magazinul respectiv e obligat să ți-l repare sau să ți-l schimbe cu unul nou, în ambele cazuri nu trebuie să plăteşti nici 1 leu, trebuie să fie totul gratuit ( plăteşti doar dacă, din anumite motive garanția este anulată )
În caz de ceva nu ezita să depui o plângere la protecția consumatorului.