| Takeen a întrebat:

Salut am un Sony xperia,tocmai ce l`am primit din irlanda,cred ca nu a fost pornit multe zile, iar acum cand l`am bagat la incarcat palpaie lumina rosie acolo in fata, cand trebuie sa il las la incarcat ca sa se aprinda? l-am lasat 45 de minute insa nimic, dau funda!

3 răspunsuri:
| Gutu_Roman_1999 a răspuns:

Scoate batereia si asteapta vreo 5 min apoi introdu batereia si incearca sa l aprinzi...

| xBlaise a răspuns:

S-ar putea sa fie de la un integrat... si eu am patit la fel cu xperia z. parerea mea este sa-l duci la un service AUTORIZAT ca la altele nu-ti face mare lucru la el.

| sltlp a răspuns:

Mai ai rabdare. Stiu ca in momentul in care am avut un xperia, led-ul rosu era aprins daca era la incarcat si bateria complet descarcata sau sub 10%. Daca nu te grabesti, lasa-l o noapte. Daca face tot asa, atunci chiar e o problema.