| ionnut2011 a întrebat:

Sall,la telefonul Sony Xperia Miro mai trebuie formatata bateria? eu il de vreo 3 zile dar nu am formatato si l-am bagat la incarcat inainte de descarcarea bateriei complete

Răspuns Câştigător
| gabi13579 a răspuns:

Teoretic la toate telefoanele trebuie formatata bateria, deci si la al tau acum asta e daca nu ai facut-o. nu e foarte foarte grav

1 răspuns:
| Ady2098 a răspuns:

Poate sa se strice bateria.incearca sa o descarci pana nu se mai aprinde nici o secunda telefonul si apoi tine-o la formatat:24 ore, apoi 12 ore, apoi 9 ore, apoi 3.30, si apoi regulat(ca de obicei). Daca bateria e made in china nu prea ai sanse si se poate sa se umfle bateria. daca ai nelamuriri intra pe pirvu_adrian2098 la yahoomessenger.precizez ca sunt reparator de telefoane si pc-uri.pa,pa.Fundalaughing