| anonim_4396 a întrebat:

Am un stick USB Kingstone de 16gb. Problema este ca daca vreau sa copiez mai multe filme, jocuri sau alte fisiere, se copiaza doar vreo 2-3, iar la restul se copiaza doar folderele si imi arata ca este plin dar este ocupat doar vreo 3gb. Cum pot sa scap de aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Formateaza stick-ul in NTFS.El vine normal in FAT 32.Problema a formatului FAT 32 fiind ca nu putem transfera un fisier mai mare de 4 giga ODATA.

Aceeasi problema putem sa o avem si la un hard disk extern si ca sa putem transfera fisiere mari va trebuii sa schimbam din formatul FAT32 in NTFS.

5 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Buna. Formateaza stickul apoi incearca din nou. Sa nu faci copiere multipla. Mult Succes...

| Scorpiel a răspuns:

Formateaza-l in NTFS, asa nu o sa mai ai probleme.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Trebuie sa-l formatezi direct din windows sau cu programele speciale pentru asa ceva. Daca intri pe site la bitdefender o sa gasesti un imunizer pentru stick-ul usb. E bun de instalat pe stick.Ti l-am gasit, il folosesti dupa ce formatezi stick-ul.
http://labs.bitdefender.com/projects/usb-immunizer/overview/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru stlucian):

Multumesc mult!

| stlucian a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru putin thumbs up