| tigrul2 a întrebat:

Anm o problema cu un laptop Acer aspire e5-532g. Abia mi-a venit din garantie acum 2 zile a 5 a oara si face o alta faza. Cand ma uitam pe Youtube mi-a dat un blue screen la fel ca aici https://www.theregister.co.uk/2016/04/12/windows_10_bsod _qrcode/. S a restartat dar nici nu puteam sa intru pe ceva ca din nou. Azi mi amai facut acest lucru de 2 ori asa ca am reinstalat windows ul. Degeaba Acum mi se opreste si se restarteaza fara blue screen. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| CentyLox a răspuns:

1.Vorbeste limba romana corect
2. din cate am inteles laptop-ul tau este parlit adica ceva din el este ars sau memoria ram face figuri
3. du-l la garantie si daca mai face figuri arunca laptop-ul la gunoi si cumpara altul.
RIP ACER ASPIRE E5-532G

| TheCoolMouseK a răspuns:

Auto-restartul e de la o setare windows. Însă trebuie să îl duci la garanție.