| Costin_Coman_1993 a întrebat:

Laptop Acer Aspire E5-532G-P8MR ce windows pot baga? 7 sau 8

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Daca e asa de greu de cautat pe site-ul producatorului, poti instala numai windows 8.1 si 10/64 biti pentru ca are drivere. Restul Windows-urilor le instalezi la risc (poti gasi sau nu drivere)
Poti cauta singur aici:(alegi notebook-aspire-E5-532G)
http://www.acer.com/ac/en/US/content/drivers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate Windows-urile sunt bune. Poti baga win 7 daca ai cel putin 2 giga ram si windows 8 daca ai mai mult de 2 giga ram. Pe un laptop cu 3 sau 4 giga ram, windows 8 merge foarte bine. Poti apoi dupa ce activezi win 8 sa updatezi la 8.1.

| treywa a răspuns:

Clar 8/8.1.8-le are optimizarile mult mai bune decat 7 din toate pozitiile.Gaming/edit si toate cele

| RAY a răspuns (pentru treywa):

Ce optimizari are windows 8.1 fata de windows 7?

| RAY a răspuns (pentru treywa):

Eu recomand windows 7 pentru ca e cel mai bun windows lansat vreodata de microsoftdupa xp desigur, acuma a aparut windowsul 10 desigur ca poate deveni number one din toate timpurile cu un sp1, eu recomand windows 10 ca cu 7 poti avea probleme cu driverele, windows 8.1, vista au fost cele mai proaste ever lucru recunoscut si de Microsoft

| DryIce a răspuns (pentru treywa):

Trol happy

| Lupoiudenisa a răspuns:

Ori ce ar fi sa nu iti faci window 8 pentru ca nu este deloc bun dar window 8.1 poate.