| pikkoollo a întrebat:

Salut, as dori parerile voastre, vreau sa imi achizitionez un telefon si am de ales intre Huawei P10 si Samsung Galaxy S7 Edge, care credeti ca se descurca mai bine? As vrea niste comparatii intre cele doua...

7 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

S7 edge isi face sigur treaba, nu am avut niciodata probleme cu el.

| Kiwibibilă a răspuns:

S7 ce naiba

| Jo17 a răspuns:

Am s7 edge. E foarte buuuun.

| Doeraxxx a răspuns:

Huawei p10 e super bun il am de nu stiu cand si nu a avut lag sau vreo problema nici o data si ca marca Samsung te atrage mai mult dar iti zic p10 e super si bateria tine doua trei zile depinde ce faci!

| pikkoollo explică (pentru Doeraxxx):

Pai asta e, ca nu prea ma atrage samsungul, dar e acum la oferta la altex (2300 de lei), imi place la Samsung display-ul, ca e rezistent la apa si praf, diagonala putin mai mare, la P10 camera duala, e mai rapid decat s7-ele, senzorul de amprenta mai rapid, incarcarea e mai rapida...
Ambele sunt telefoane bune, dar chiar nu pot sa ma decid.

| TheRealFantasy a răspuns (pentru pikkoollo):

Pai tu ce vrei sa faci cu el?
In sensul ca ar trebui sa te orientezi dupa punctele forte ale telefonului si sa iti iei unul care sa se descurce pe ce ai tu nevoie mai mult.
Ambele sunt bune, parerea mea, desi eu am un Huawei (honor 8), si eu l-am luat pentru stil (am un dispret nemotivat fata de Samsung la asta laughing ) si pentru hardware, in special procesorul, emui-ul ala e genial happy
Dar nu cred ca va avea vreo problema s7 edge la asa ceva, depinde de stil, pe mine personal m-ar irita numai marginile alea la s6/7/8 edge, 2.5d e suficient de curbat, dar daca tie ti se par misto, why not? Are si functii smart cred, atunci cand il strangi de margini laughing
P10 nu are, dar are altele, gen App Twin, o gramada de functii pe amprenta, scheduling si de la emui search-ul ala banal de usor dar misto, etc. laughing

| KKTGRS a răspuns:

S7 Edge, design-ul face totul, si marginea are si un meniu util.Peste cativa ani, nu va mai fi la moda ecranul plat, deci chiar daca are un an, s7 va ramane o optiune, in caz ca n-ai bani de s8, care e wow.