| Voicu_Toma_2000 a întrebat:

As dori sa imi conectez la PC 2 monitoare.Dar, nu am un adaptor sau ceva, si pana imi cumpar unul (am dat comanda dar vine in 2 3 sapt)voiam sa stiu daca pot conecta :
1 monitor prin mufa vga la placa video si 1 monitor tot prin vga la placa de baza.Adica o sa functioneze? Sau nu o sa primeasca semnal.Mai precis daca pot conecta un monitor la placa video iar unul la placa de baza.Multumesc!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu-i defecta placa integrata va functiona doar ca este mai slaba decat placa dedicata. Incearca nu se intampla nimic rau!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da in cele mai multe din cazuri ar putea merge, acum depinde si de pc-ul pe care il detii.

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru Salontanul):

Nu conteaza cat e de lenta.Plus ca de pe un i7 4770 nu cred ca poate fi extrem de lenta.Dar eu o sa tin monitorul doar pentru browser.Cand ma joc ceva si ascult muzica sa nu stau mereu sa bag jocul in bara si etc.

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru MihaiNicu23):

Inca ceva.Conteaza daca marimile+rezolutiile sunt diferite?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru Voicu_Toma_2000):

Nu

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Voicu_Toma_2000):

Depinde cat ai placa dedicata. Placa integrata la procesorul tau are memorie 2 Gb dar frecventa este foarte mica 350 Mhz.

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru Salontanul):

Pai sincer placa video e putin caaaammm...Un R7 200 series