| Ionescu_Marian_1999 a întrebat:

As dori sa stiu un lucru : Vocea mea nu se aude exact cum este ea in realitate cand vorbesc la telefon (tin sa mentionez ca vocea se aude total diferit si ceilalti observa schimbarea). As vrea sa stiu daca as cumpara un microfon cu condensator de studio, vocea mea s-ar auzi cum se aude ea in realitate?
P.S : Nu vreau sa aud : Ca aia e vocea ta, dar tie nu-ti place (pentru ca e total schimbata)
Dau FUNDA! CINE IMI ZICE UN RASPUNS CONCRET SI BUN!

2 răspunsuri:
| stolz a răspuns:

Și mie îmi aud restul vocea total diferit față de cum o aud eu, TOTAL diferit. Dar aia e vocea mea, pe care restul o aud. Trebuie să acceptăm asta laughing

| generator3 a răspuns:

Asta este tradus dupa google translate ca sa intelegi tu, dar daca stii engleza citeste aici : https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20110127054515AAinZtz

Vocea ta, așa cum ai auzit, nu este aceeași voce pe care alții aud. Ai auzit o mulțime de vocea ta crezut oasele și cavitățile sinusurilor in capul tau. Acest culori ceea ce auzi si face sa sune diferit de modul în care de fapt este la fel de auzit de toată lumea. Mulți oameni nu recunosc propria voce, atunci când o aud prima dintr-o înregistrare, dar toată lumea îl va recunoaște imediat.